Otomat çelik kullanım alanları

Otomat çelik kullanım alanları eski zamanlardan bu yana yüksek oranda merak edilen önemli bir konu başlığıdır. İnşaat sektörü, kullanım alanları arasında en ön sıralarda yer almaktadır. Aynı zamanda hassas mekanik parçalar üreten endüstri kolları ve otomotiv sanayii de buna örnek olarak gösterilir. Ek olarak optik cihaz parçaları ve ölçü cihazları için de otomat çelikler kullanılmaktadır.

Otomat çelikler kurşunlu ve kurşunsuz olmak üzere 2 başlık altında incelenebilir. Bu kapsamda hizmet veren ekibimiz, ürünler ile alakalı önemli içerikleri sizlere sunmaktadır. Ürünler daha çok talaşlı işlenme yetenekleri üzerinden bilinir. İmalat süreçlerinde yüksek kesme hızı bulunan otomat çeliklerin iyi bir yüzey kalitesi vardır. Karon oranı da dengeli olması nedeniyle, malzemede kırılganlık kazandırmak için bazı ilaveler yapılmıştır.

Otomat çeliğin imalatı ile alakalı olarak çok fazla önemli konu başlığında bahsetmek mümkündür. Otomat çelik mekanik özellikleri ile dikkat çeker. Ürünler imalat sürecinde yüksek kesme hızı bulunan otomat çeliklerin yüzey kalitesi son derece iyidir. Çekme dayancı 510-760 Mpa arasındadır. İmalat işlemi soğuk çekilmiş olarak ifade edilir. Aynı zamanda kimyasal bileşim de buna uygun olarak dizayn edilmektedir.

Otomat çeliği nerede kullanılır?

Yüksek oranda Mangan ve Kükürt içeren alaşımsız bileşikler olan Otomat çelikleri kolay işlenme özelliği ile dikkat çekiyor. Tek ya da çok milli, torna ve rovelver tezgahlarında yapılan alın ve boyuna tornalama, delme ve diş açma gibi işlemler için uygundur.

Otomat çeliği nerede kullanılır sorusu uzun zamandır merak edilen ve cevap arayan önemli bir konu başlığıdır. Otomat çeliği hakkında internet üzerinde de çok önemli bilgilerin yer aldığını söylemek önemli bir başlangıç olacaktır. Çelikler ve diğer ana konu başlıklar hakkında bilgi almak istemeniz halinde, sitemize erişim kurabilir ve süreçleri net bir şekilde buradan takip edebilirsiniz.

Otomat çeliği firmaları sitemizde sizlere sunulmaya devam ediyor. Buradan fiyatları, özellikleri, kullanım alanlarını  ve daha bir çok detayı anlık olarak öğrenmeniz söz konusu oluyor. Otomat çeliği, sitemizde açık bir şekilde sizlere aktarılmaktadır.